مطالب وبلاگ

لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا

لیگ قهرمانان اروپا

لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا (UEFA Champions League) که در کشور ما با نام لیگ قهرمانان شناخته می‌شود مجموعه‌ای از مسابقات فوتبال باشگاهی فصلی است که توسط یوفا (کنفدراسیون فوتبال اروپا) تشکیل شده و از ۱۹۵۵ برای موفق‌ترین باشگاه‌های لیگ‌های داخلی فوتبال اروپا برگزار می‌شود. باشگاه فوتبال رئال مادرید موفق‌ترین تیم این رقابت‌ها در طول ادوار مختلف برگزاری آن بوده و بیشترین عنوان قهرمانی را کسب نموده است.

تا سال ۱۹۹۲ این لیگ با نام جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا (جام باشگاه‌های اروپا) نامیده می‌شد. و ازین تاریخ به بعد تنها نام آن تغییر کردفرمت برگزاری آن تغییری نکرده است. لیگ قهرمانان اروپا با اعتباری که دارد، از رقابت‌های لیگ اروپا (جام یوفا سابق) و جام برندگان جام اروپا (که دیگر برگزار نمی‌شود) معتبرتر است.

این مسابقات از دو دور تشکیل شده‌است. (دور مقدماتی (گروهی) و دور حذفی) این مسابقات در قالب ۸ گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود که از هر گروه ۲ تیم به دور حذفی راه پیدا می‌کنند. قهرمان لیگ قهرمانان اروپا به مصاف قهرمان باشگاه‌های قاره‌های دیگر در جام باشگاه‌های جهان خواهد رفت و هم چنین به مصاف قهرمان لیگ اروپا (جام یوفا سابق) در سوپر جام اروپا خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *